Këngëtari i njohur i jep fund martesës

Lajme

Që pas daljes së tij nga “Big Brother”, jeta ka rezervuar dinamika të ndryshme për këngëtarin e njohur, Sabianin. Artisti ka vijuar të ketë disa projekte muzikore që pritur shumë mirë nga publiku.

Por, nuk mund të themi të njëjtën gjë për jetën e tij personale. Pas krisjes se marrëdhënieve me Ilirin, duket se probleme ka edhe me bashkëshorten. Ishte pikërisht pjesëmarrja e tij në “Big Brother” ajo që zbuloi faktin se artisti ishte bërë baba i një djali me partneren e re, Arnisa Xhikaj.

Që pas këtij zbulimi, dyshja nuk i ndalte më postimet në rrjetet sociale me dedikimet romantike. Por së fundmi vërehet se re se dyshja ka larguar të gjitha fotot që kishin me njëri-tjetrin.

E si për të shtuar më shumë dyshimet se ata janë ndarë, Arnisa dhe Sabiani nuk ndiqen më as në rrjetet sociale. Deri më tani nuk dihet nëse ajo që ka ndodhur mes çiftit është një zënkë e momentit, apo një ndarje përfundimtare.

Miqtë e afërt të protagonistëve nuk kanë pranuar të japin informacion rreth kësaj ndodhie në jetën e mikut të tyre.

Po kush është partnerja e Sabianit?

Burime për “Panorama Plus” kanë treguar se ajo është grimiere me profesion dhe quhet Arnisa Xhikaj. Ajo ishte gjithmonë pranë Sabianit kudo, por këngëtari sërish ka zgjedhur që të mos e zbulojë as identitetin dhe as fotot e saj, duke e lënë mister për publikun se cila është nëna e djalit të tij 3- vjeçar. Arnisa është një vajzë simpatike, e cila prej vitesh është pjesë e rrethit të ngushtë të miqve artistë të Sabianit.

Ajo ndan shumë foto në “Instagram” të djalit të tyre dhe foto të Sabianit për ta mbështetur hyrjen e tij në BBVIP, por asnjë foto të tyre në çift apo si familje. E duket se tashmë një konflikt ka sjellë edhe ftohjen e dyshes, që deri më tani nuk kanë reaguar në lidhje me thashethemet rreth ndarjes së tyre.