Yll Limani

Biografia

Yll Limani është një këngëtar dhe tekstshkrues i lindur në Prishtinë më 24 shtator 1994. Ai arriti të bëhej i famshëm për publikun falë paraqitjes së tij në edicionin e parë të “The Voice of Albania”.

Dëshirën për të kënduar ai e ka trashëguar nga babai i tij, i cili është pjesëtar i grupin Minatori. Me muzikë Ylli nisi të merrej kur ishte në klasën e 9-të, duke postuar kovera të ndryshëm në “Youtube”.

Diskografia

“Mos Më Harro/”Turning Tables”/”A E Din Ti”/”Pretty Woman”/”Marshi I Zemrave”/”Single”/”Emrin Ma Ke Thirr”/”I Thash Asaj”/”Pritem Se Po Vi”/”Shiu”/”Ke Pi Sonte Shumë“/”Besom”/”Dritat”/”Ty”/”A Ja Ka Vlejt”/”S’ka Dashni”/”Prej Se Jena Nda”/”Krejt Ti Fala”/”Vaj” /”Friday Night”/”Harrom” /”A Don Hala?”/”Nuk Po Kalojka”/”Pse Je Me To”/”Engjej”/”I Kom Kall”