Romina Aliaj

Romina Aliaj është një ndër këngëtaret më të preferuara të muzikës popullore të momentit.

Biografia

Romina Aliaj është nga Vlora dhe muzika që ajo këndon është popullore e jugut dhe vlonjate. Ajo ka nisur karrierën e saj muzikore që herët dhe aktualisht është duke iu dedikuar më shumë duke publikuar edhe disa projekte të reja.

              

Diskografia

Ajo ka publikuar disa projekte ku i pari ka që album në vitin 2008 me titullin “Nina Moj Labike”.

Më pas ajo është rikthyer sërish më projekte të reja dhe ka publikuar këngë si:

“Moj e ëmbla çupë” / “Gjëmon Kënga” / “Paske lotët gurë gurë” / “Jam nga Vlora o vëlla”

Disa nga këngët e saj i ndiqni në Melody TV