Greta Tafa

Biografia

Greta Tafa është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop dhe popullore e Shqipërisë së jugut. Ajo ka qënë pjesë e festivaleve dhe skenave më të rëndësishme të muzikës si Festivali në RTSH apo Top Fest.

Diskografia

“Blozë E Bardhë”/”Jam E Lire Te Fluturoj”/”Larg Prej Teje”/”Zemra Bam”/ “Dashuria apo Shoqeria”