Genta Ismaili

Genta Ismajli është këngëtare dhe autore këngësh shumë e njohur.

Biografia

Gentiana “Genta” Ismajli është një këngëtare shqiptare nga Kosova. Ajo këndon kryesisht këngë komerciale pop dhe lëvizjet në skenë dhe kercimi i saj energjik jane pjesë e çdo performance të saj.

Ajo ka jetuar në Çikago në Shtetet e Bashkuara dhe me pas u rikthye në Kosovë për disa arsye të ndryshme private por edhe se mendonte të hynte në tregun e muzikës vendore. Pak kohë kur ishte kthyer në Kosovë, Genta filloi një lidhje dashurie me muzicientin Milot Binaku, të cilët edhe pse dukej se lidhja e tyre ishte shumë e fortë, ajo nuk zgjati dhe çifti u nda. Aktualisht ajo ka konfrmuar lidhjen e saj me një biznesmen turk dhe duket se gjërat janë mjaft serioze dhe çifti shumë i lumtur.
 

Diskografia

“Dridhem”/”Kthehu”/”Pranoje”/”Mos Me Shiko”/”Më E Fortë Jam Unë”/”Nuk Dua Tjeter” /”Pranoje”/”Luj Me Mu”/”Pse Te Dua Ty”/”Me Hare”/”Possesiv”/”Sa Ilaqe”/”0-0″/”Një Her Në Vit”/”Zero Zero”/”Nje Panter I Zi (Nuk Ndalem)”/”Shkunde Tunde”/”Planet Me”/”Pa Ty”/”Guximi”/”Kuq E Zi”/”Ole Ole”/”E Kam Provuar”/”Vendi Im”/”Si Ty Nuk Ka”/”Hand To Hand”/”Maje”/”Anuloje”/”Feel”/”Shkurt E Shqip”/”Kishe”/”Shake It”/”Squat Baby”/”Po Du Me T’pa”/”Dy Dashni”/”Zemra Thyhet”/”Papi”/”Zjarr”