Flori Mumajesi

Biografia

Flori Mumajesi lindi më 23 gusht 1982 në Tiranë. Ai është një këngëtar dhe kantautor shumë i njohur shqiptar. Fillimish nisi karrierën e tij si këngëtar, duke marrë pjesë nëpër festivale të ndryshme muzikore, ku është vlerësuar edhe me mjaft çmime.

Ai ka realizuar shumë hite dhe shumë bashkëpunime me shumë këngëtarë si: Elvana Gjata, Ledri Vula, Luar, Julka, Orinda Huta, Soni Malaj, Getoar Selimi, 2po2, Fuga, Klajdi Haruni, Ylli Baka, Argjentina Ramosaj dhe shumë të tjerë. Përtej të qënit një këngëtar i suksesshëm, ka dhe dhuntinë e të bërit muzikë, duke u shndërruar në një prej kompozitorëve më të kërkuar të momentit.

Flori po ashtu ka marrë pjesë në: “Balkan Music Awards 2010” me hitin e tij shume te njohur “PlayBack”, duke përfaqësuar Shqipërinë denjësisht.

    

Diskografia

“Nuk Mund Te Vdes”/”Merrme Te Fundit Nate”/”Ka Nate, Ka Dhe Dite”/”Gjithmonë Do Të Jem Me Ty”/”Me Sy Mbyllur”/”Baby (Nje Here Ne Jete)”/”Fluturimi 3470″/”Play Back”/”S’te Fal”/”Making Of”/”Vajno Li Ti E”/”Ani Ani Syn”/”Tegila Vava”/”Kudo Qe Jam”/”Tallava”/”S’te Mbaj Inat”/”Detaj”/”Me Zemer”/”Ne Kemi Një Vend”/”Pa Jete”/”Lule Lule”/”Ne Se Pravi”/”Ta Boja Me Drita (Dalool Ii Avaxus Remix)”/”Ke”/”Jo Vetem Fjale”/”Lutem Une Sot”/”Ku Isha Une?”/”Kuq E Zi Je Ti”/”Nallane”/”Me Fjalë Të Vogla”/”Gone Girl”/”1, 2, 3″/”Beautiful”/”Nuk Ma La”/”Nallane 2″/”Tu Luta”/”Ne Shpirt”/”Nallane 3″/”Karma”/”Si Dikur”/”Shanghai”/”Trendafil”/”Dashni Me Raki”, /”Plas”/”Mori”/”Thjesht te du”/