Eli Malaj

Eli Malaj, një ndër zërat më të bukur dhe të kërkuar të momentit.

Biografia

Eli Malaj ka lindur nё qytetin e Shkodrёs mё 1986. Qё nё vogёli kishte njё dashuri tё madhe pёr muzikёn, por familja e saj ka qenё edhe pengesa mё e madhe pёr tё. Ata nuk shihnin potencial tek vajza e tyre dhe mendonin se kurrsesi nuk mund tё ishte njё kёngёtare e ardhshme, e aq mё shumё njё ndёr kёngёtaret mё tё mira tё muzikёs live qё sot i ke tё pakta.
Nё moshёn 18 vjecare Eli Malaj vjen nё Tiranё dhe u njoh me profesor Fatmir Lela, i cili vlerёsoi potencialin e saj dhe e mbёshteti nё kёtё profesion tё zemrёs. Ajo sot renditet si një ndër këngëtaret më të dashura të dasmave shqiptare e karakteristikë për të është stili unik e një bombë në interpretimin live…

Diskografia

“Ti E Di” /  “Dashuria Eshte Mbret” bashkëpunim me Sajmir Misku / “Loja E Fatit” / “Zemra nuk pret” bashkëpunimi me Agim Gerguri / “E mjera Dashuri”/ “Sa të dua” / “Si vëlla e motër” bashkëpunimi me Arianit, Shkelqim dhe Musli / “Ban Dasëm Shkodrani” bashkëpunimi me Arben Dema /  “Bandidos” / “Jam Gjaku yt” / “Shoqnia” / “Hajde Naqe Hajde” / “A ka Dashni” / “Jare o Korçare” bashkëpunimi me Endri dhe Stefi Prifi /”As me miliona”.

Këtë vit Eli ka sjellë gjithashtu disa projekte të reja, ku nuk kanë munguar edhe bashkëpunimet me artistë të njohur të skenës.

Projektet më të reja nga Eli Malaj përgjatë vitit 2022.

 

Eli Malaj – “Syni” – https://www.youtube.com/watch?v=TsBTcbADINc
Eli Malaj – “Kena Lind per qef” – https://www.youtube.com/watch?v=PbqFDmIT-BI
Eli Malaj & Fatmir Daja – “Çfaj kam unë” – https://www.youtube.com/watch?v=TtJ0JV89ikA
Xheza & Eli Malaj – “Potpuri” – https://www.youtube.com/watch?v=qrYrUymoE7c
Senad Sabliqi & Eli Malaj – “Sa dashuri” – https://www.youtube.com/watch?v=NseHibl92a0