Elda Berisha

Biografia

Elda Berisha, një nga zërat më të dashur të publikut, jo vetëm brenda Shqipërisë por edhe jashtë kufijve. Ajo jeton jashtë por riktheht gjithmonë për të qënë pjesë e eventeve të ndryshme familjare dhe koncerteve kudo në Shqipëri. Elda e ka nisur karrierën e saj muzikore që herët duke sjellë gjithmonë projekte të cilat janë pritur me shumë dashuri nga publiku.

Diskografia

“Diskoteka” / “Lajkatare S’jam” /”Pse Më Bën Të Vuaj” / “U prish dynjalliku” / “Cunin nga Tirona zgjodha” / “Do ikin vitet” / “Non e bab nuk bohen dy” / “Varet zemër varet” / “Kur ta don” / “Çunat e shqipërisë”.

Në repertorin e saj nuk mungojnë bashkëpunimet me artistë të tjerë të muzikës si: Bekim Kumanova  “Këngën mos ta ndalim”  /  Xhavit Dedej në këngën me titull “Sytë e ballit pot ë boj be”.

Pas pak kohe pauzë ajo rikthehet me një tjetër project i cili shumë shpejt do të shëndërrohet në të preferuarin e publikut të titulluar “Ah moj nënë”, të cilin e ndiqni dhe në Melody TV.