Capital T

Capital T është një këngëtar dhe autor këngësh shumë i njohur.

Biografia

Trim Ademi i njohur si Capital-T kreu shkollën e mesme pranë Gjimnazit “Sami Frashëri“ në Prishtinë. Dashuria për muzikën i lindi në kohë e adoleshencës. Frymëzimin për t’ju futur rrugës së muzikës, duket se Capital T e ka marë nga daja i tij,  i njohur me emrin e artit 2po2, me të cilin edhe e ka pasur bashkëpunimin e tij të parë si këngëtar profesionist.

Si një nga këngëtarët më të njohur të skenës së muzikës shqiptare dhe njëkohësisht një nga reperët më prodhues të saj, Capital-T mund të themi që nuk ka lënë vit e as muaj pa sjellë ndonjë këngë apo klip të ri.

Diskografia

“Shopping”/”1 Mëngjes”/”Shum Nalt”/”Supersweet”/”Ku Jon Paret”/”Come Around”/”Ma E Mira”/”Diva”/”U Bo Von”/”Replay”/”Veç Asaj”/”Karma”/”As Gucci As Louis”/”Zero”/”Asnjoni”/”Loqk E Madhe”/”Dite E Re”/”Kapo”/”Një Ëndërr”/”Sushi”/”Go Hard”/”Facedown”/”Hapat E Mi”/”Ballin'”/”Posh”/”Prishtinali”/”Kur Fol Zemra”/”Pernime”/”Çka Donë Ajo”/”Pare Pare”/”Slumdog Millionaire”/”Hitman”/”Killa”/”Thirrem N’telefon”/”Bongo”/”Lejla”/”100″/”Kujt Pi Kallxon”/”C’est La Guerre”/”Uno”/”Pse Po Ma Lun Lojen”/”Hatixhe”/”Andiamo”/”Ulu”/”Pa Cenzure”/”Numra”/”Winter Is Here”/”Yoko Ono”/”Pasha Jeten”/”Across The World”/”Take E Shot”/”O Ma”/”Bomba”/”Filma”/”Kujtime”/”Drama”/”Borebardha”/”Hookah”/”200 Dit”/”Mercy”/”Fustani”/”Syte E Tu”/”Hala”/”Akull”/”600PS”/”Je T’Aime”/”Flex”/”Flawless”.