Artjola Toska

Artjola Toska është një ndë artistet më të suksesshme të muzikës popullore shqiptare.

Biografia

Ajo e nisi karrierën e saj në moshë fare të vogël dhe sot është një ndër emrat më të njohur të muzikës popullore në trevat shqiptare e nderuar edhe me titullin “Mjeshtër i Madh“ nga presidenti i republikës.

Gjatë karrierës së saj numëron 6 albume dhe 6 koncerte recitale si dhe ka qënë pjesëmarrëse në koncerte kudo në trevat shqiptare dhe në diasporë SHBA, Australi, Itali, Francë dhe me gjerë.

 

Diskografia

Hitet e saj muzikore janë të shumta. Ajo ka qënë gjithmonë aktive me projektet e saj muzikore duke publikuar vazhdimisht këngë të reja të shoqëruara me videoklipe si:

“Pse kam frikë” / “Mos u lodh kot” / “Ah moj nanë” / “Larg syve, larg zemrës” / “Një filxhan u bo sebep” / “Borxhliu” / “Mka lind nëna me këmishë” / “Je e vogël rrumbullak” /”Ç’osht kjo jetë” / “Dy çuna ka Tirona” / “Goc Tirone jam” / “Vjehrra” / “Fol Shqip” / “Kongët që burojn nga shpirti” / “Kismetit nuk i dihet” / “Zemrën ta kam fal” / “Për Ty” / “S’na gjehet dermoni” / “Dashnia s’ka kombësi” / “Mirëmëngjes Dashni” / “Ne” / “Amon” / “Digjem”/ “Koka ty ta Boni”

Disa nga projektet e saj i ndiqni në Melody TV