Blerina Braka

Blerina Braka është këngëtare dhe autore këngësh shumë e njohur. Ajo është një këngëtare profesioniste e muzikës klasike.

Biografia

Blerina Braka është një ndër këngëtaret e pakta të muzikës së lehtë, që ka mbaruar Akademinë e Arteve si këngëtare e muzikeës lirike. Ajo gjithashtu drejton një biznes kushtuar të vegjëlve, një sallon me kostume dhe sete fotografike për fëmijë.

 

Diskografia

Blerina Braka ka një karrierë të gjatë dhe numëron shumë projekte si:

“Indiferenca” / “Emocion i parë” / “A më do” / “Më lini vetëm” / “Baby ime” / “Se Parfe” / “Danger” / “Sa Do Te Doja” / “Ole Ole” / “Zogu Ti” / “Fryma ime” / “Mikja ime” / “Shpirt” / “S’ka si ne” / “Kuq e zi këndoj” / “Çohu” / “E Jemja” / “Mirupafshim Dashuri” / “Le të tundet Vendi” / “Pritja E Embel (Baby Shower)” / “Dashni pa krahë” /

Së fundmi ajo ka publikuar këngën e saj më të re me titullin “Altari i dashurisë”, të cilën mund ta ndiqni në Melody TV.