Luizi rrëfen vështirësitë dhe fillimet e karrierës së tij muzikore

Lajme

Këngëtari Luiz Ejlli është personazhi më i komentuar në Big Brother VIP Albania.

Fitorja në “Ethet e së Premtes”, “Kënga Magjike” dhe përfaqësimi i Shqipërisë në “Eurovision 2006” janë prej sukseseve të tij më të mëdha deri më tani.

Gjithë rrugëtimin e tij deri në arritjen e këtyre sukseseve, Luizi ia rrëfeu banorëve gjatë natës së mbrëmshme.

Artisti foli për fillimet e karrierës dhe atë se si u zbulua talenti i tij teksa po punonte si kamerier gjatë adoleshencës.

Kliko në foto për të parë videon.